Erika.jpg

Vitaj!

Volám sa Erika a som autorkou blogu Authentic Mommy a E-knihy 4 tipy, ako si zjednodušiť domácnosť.

S nadšením hľadám nové nápady a spôsoby, ako si zorganizovať domácnosť, ktorá šetrí čas, peniaze a vychováva.

Ako človek s mnohými záujmami občas zablúdim i do iných oblastí.

Spolu s manželom a malým synom žijeme v Brne.

Prečítajte si môj príbeh Tu.

Prajem príjemné čítanie!
Erika

Vitaj na svete Damian!

Vitaj na svete Damian!

Prišiel si na svet 18.10.16 o 12:08 v Nymburskej pôrodnici. Vážil si necelé 3,2 kg a meral 48 cm.

Do poslednej chvíle sme nevedeli, či budeš chlapček alebo dievčatko. Nechávali sme si ťa ako prekvapenie. Ja som teda stále tvrdila, že budeš chlapček a ocino, že budeš dievčatko. Takže, keď sa nás niekto pýtal, aké máme tušenie, vraveli sme, že je to u nás 50 na 50.

Tiež sme sa k tebe prihovárali striedavo, raz si bol Pečík (Peťko po ocinovi), Matej, raz Eliška alebo Anička. S menom sme si ozaj dlho lámali hlavu. O menách našich detí sme premýšľali snáď dva roky dopredu a do poslednej chvíle sme stále neboli rozhodnutí. Náš názor sme zmenili x-krát. Takže vlastne nikto netušil, čo čakáme a ani ako sa naša ratolesť bude volať - ani my.

Keď sme u pôrodu odovzdávali potrebné dokumenty, políčka pre mená boli stále prázdne. To mi sestřička hovorí: "Už by bolo načase ich tam doplniť, že?" Len som sa usmiala a povedala: "Asi áno. Dopíšte tam Damian a Sofie." Ešte sme si tento výber potvrdzovali s manželom cestou do pôrodnice, keby náhodou niekto z nás opäť zmenil názor.

A bol si tu, Damian Skovajsa. Meno ti vybral ocino, podľa knihy Demian od autora Hermann Hesse. Jeho obľúbený knižný hrnina. Neskôr som zjistila, že sme ti vybrali celkom výnimočné meno a pre niekoho určite nezvyčajné. V Čechách nosí toto meno iba 440 ľudí. Len pre porovnanie, najobľúbenejšie meno Jiří nosí až 29 8728 ľudí. Z významového hľadiska je Damien meno gréckeho pôvodu, ktoré v preklade znamená skrotiť, podmaniť. Damien je lídrom - silný a konkurencieschopný. Sú ochotní začať činnosť a riskovať.

Dúfam, že ťa toto meno bude úspešne sprevádzať.

Dňom, keď si sa nám narodil som vedela, že sa naše životy úplne zmenia. Prestávame viac riešiť sami seba a budeme žiť viac pre rodinu. Zmení sa nám režim, priority, zariadenie v domácnosti, kamaráti, dokonca i to, ako trávime náš voľný čas. Je to obrovská životná zmena. Začíname s tebou novú životnú kapitolu.

Náš poklad - fotky z pôrodnice

Čokoládový cheesecake

Čokoládový cheesecake