Erika.jpg

Vitaj!

Volám sa Erika a som autorkou blogu Authentic Mommy a E-knihy 4 tipy, ako si zjednodušiť domácnosť.

S nadšením hľadám nové nápady a spôsoby, ako si zorganizovať domácnosť, ktorá šetrí čas, peniaze a vychováva.

Ako človek s mnohými záujmami občas zablúdim i do iných oblastí.

Spolu s manželom a malým synom žijeme v Brne.

Prečítajte si môj príbeh Tu.

Prajem príjemné čítanie!
Erika

Mať správneho partnera znamená mať všetko

Mať správneho partnera znamená mať všetko

O úspechu sa už kadečo napísalo. A koniec koncov úspech pre každého znamená niečo iné. Pre mňa je osobným úspechom môj partner.

Určite si poviete, že spokojnosť začína z v nútra a nie od iných. Ale tiež ste si určite všimli, že vašu vnútornú spokojnosť  - vaše sebavedomie, ovplyvňujú najmä ľudia okolo vás. Častokrát sa tomu nedá predísť. Môžme byť akokoľvek silní, ale občas nás okolité veci a ľudia dokážu zraziť na zem.

Ja sa cítim úspešná vo všetkých smeroch. Mám šťastné manželstvo, skvelú kariéru a kolegov a teraz už i rodinu. A to všetko vďaka jednej osobe, ktorá u mňa stála od začiatku, keď tomu ešte tak nebolo. Jedna osoba dokázala zmeniť všetko.…

Pamätám si ešte časy, keď som ako študentka brigádovala počas leta na Cypre v hoteli Four Seasons, kde som mala na starosti pokľadňu reštaurácie. Vyžadovali od nás perfektný servis a nadštandardnú komunikáciu s hosťami hotelu. Niet sa čomu diviť, keďže hotel patrí medzi špičky vo svete. Jeden večer si náš šéf pozýval po jednom do jeho kancelárie, aby zhodnotil náš doterajší prístup k práci a jeho spokojnosť. A tak som šla na rad ja. Mal jednu veľkú pripomienku. “Erika, stojíš u baru, kde naši hostia popíjajú ten najdrahší alkohol, chcú sa porozpávať a majú radi, keď sa o nich milo staráme so záujmom. Na tom si zakladáme. Ale ty sa vôbec neusmeješ a ani neprihovoríš! Čo je s tebou? Ak tu cheš zostať, toto sa musí zmeniť.” Za tento feedback som sa cítila hrozne…

Áno, mal pravdu. Bola som strašne nešťastná. Blbé zaľúbené dievča, ktoré ten bĺbý grék viedol iba za nos. Bolo mi do plaču, čumela som stále iba do mobilu, či mi odpíše… Nepísal. Nebavilo ma nič. Cítila som sa nešťastne a prácu som odvádzala na pól. Tak už snáď trošku chápete, ako vás a váš život dokáže partner ovplyvniť.

Tiež som sa v tom období cítila stratene. Nevedela som, či chcem robiť toto, alebo hento, či chcem žiť doma, v Anglii alebo na Cypre. Nevedela som kam patrím a čo chcem robiť. Až kým neprišiel on.

V tom čase som bola mladá študentka bez skúsenosti, bez práce, stále finančne podporovaná rodičmi. I on bol študent, ale už 5 rokov pracoval. Zoznámili sme sa na vysokej, bol to môj spolužiak. Študovali sme externe a vídavali sme sa iba raz do mesiaca. A za dva roky sme začali spolu chodiť.

Otázka, kde zakotvím, sa rýchlo vyriešila. Partnera mám tu, už nepotrebujem cestovať do zahraničia a hľadať sa. Bol mi neskutočnou oporou i pri hľadaní práce. Zo servisu prejsť na “normálny job” bolo veľmi ťažké. On však vedel ako firmy fungujú a premýšľajú a vždy sa ma snažil správne nasmerovať.

Mám muža, manžela, vďaka ktorému som získala všetko, svoje sebavedomia a s ním i svoj osobný úspech. V práci sa mi začalo dariť, nemusela som viac riešiť nezdarené vzťahy. Cítila som sa psychicky v pohode. A keď sa cítite v pohode, premýšľate i viac pozitívne a veci sa vám začnú dariť samo od seba. Je to chlap, ktorý je môj kamarát, partner, mentor. Vypočuje ma, keď mi je ťažko. Obíme ma, keď nechcem hovoriť. Nakúpi, uprace, keď vidí, že som unavená alebo nestíham. Podporuje ma v každom koníčku, či už chcem variť, písať alebo kresliť. Tešil sa a chystal na naše spoločné miminko a šetril ma od všetkých namáhavých prác. Robíme všetko spolu a v ničom nie som sama. Ten pocit naplnenia, že to najdôležitejšie už predsa máte.

Ak sa máte domov ku komu vracať, máte podporu, bude sa vám dariť vo všetkých smeroch. Možno to zvládnete aj sami, ale ešte som nestretla žiadneho slobodného človeka, ktorý by bol šťastný a vyrovnaný i sám na ceste životom.

Šťastné partnerstvo, to je môj recept na úspech. Ak máte doma pohodu, máte všetko k tomu, aby ste mohli začať žiť štastný a plnohodnotný život. 

Páčil sa ti tento článok? Sleduj ma i na Facebooku, nech ti žiaden neunikne.

Foto: Live-photo

8 tipov ako na pohodový pôrod - bez nástrihu a poranenia

Ako si nájsť čas na zamestnanie popri dieťati?

Ako si nájsť čas na zamestnanie popri dieťati?