Erika.jpg

Vitaj!

Volám sa Erika a som autorkou blogu Authentic Mommy a E-knihy 4 tipy, ako si zjednodušiť domácnosť.

S nadšením hľadám nové nápady a spôsoby, ako si zorganizovať domácnosť, ktorá šetrí čas, peniaze a vychováva.

Ako človek s mnohými záujmami občas zablúdim i do iných oblastí.

Spolu s manželom a malým synom žijeme v Brne.

Prečítajte si môj príbeh Tu.

Prajem príjemné čítanie!
Erika

Míša v skle

Míša v skle

Mňam mňam, čo iné dodať. Ak sa nechcete prplať nakladaním tejto dobroty do sklenených pohárikov, môžte ju pripraviť v tortovej forme, v ktorej ste piekli cestíčko. Ale už to nebude Míša v skle :P A ak sa vám s tým už vobec nechce prplať, pripravte si iba krém, ktorý chutí ako miláčik :)

Ingrediencie

Cesto
3 vajcia
3 PL krupicového cukru
3 PL kakaa holandského typu
3 PL polohrubej múky

Krém
200 ml 33% smotany na šľahanie
1,5 sáčku vanilkového cukru
500g mäkkého tvarohu

Poleva
50g tmavej čokolády
50ml 33% smotany na šľahanie
5g masla

Postup

  1. Rúru predhrejte na 180 °C. Tortovú formu vyložte papierom na pečenie. Vajíčka vyšľahajte s cukrom do svetlej peny. Opatrne prisypte múku s kakaom a zašľahajte. Cesto vylejte do formy a pečte zhruba 20-30min. To, či je cesto upečené zistíte zapichnutím špajdle do stredu cesta - ak vyjde čistá, cesto je upečené. Po upečení vyberte cesto z rúry a nechajte vychladnúť. Vykrajovátkom s rovnakým priemerom, ako sú poháriky, vykrajujte koliečka, ktoré umiestnite na dno pohárikov. (môžte vykrajovať rovno s pohárikmi, do ktorých pôjde krém)
  2. Smotanu vyšľahajte s vanilkovým cukrom a potom opatrne vmiešajte do vopred prešľahaného tvarohu. Zmes rozdeľte do pohárikov.
  3. Na záver nechajte vo vodnej lázni rozpustiť čokoládu so smotanou a vymiešajte na hľadký krém. Odstavte z plotne a vmiešajte maslo. Nechajte ľahko zachladiť a rozdeľte polevu na tvaroh. Odložte aspoň na hodinu chladiť.

Chceš viac takýchto receptov? Pridaj sa k nám do skupiny Čo si varia mamky na materskej, kde mamky, ako ty zdielajú svoje obľúbené rýchle a chutné recepty a sleduj ma tiež na Facebooku, nech ti žiadna novinka neunikne.

Ako si upratať knihy raz a navždy! Upratujeme podľa KonMari.

Ako si upratať knihy raz a navždy! Upratujeme podľa KonMari.

Ako si udržať poriadok v šatníku uloženom podľa KonMari, ako pristupovať k výberu oblečenia a nemať pocit, že nemáte čo na seba.

Ako si udržať poriadok v šatníku uloženom podľa KonMari, ako pristupovať k výberu oblečenia a nemať pocit, že nemáte čo na seba.