Erika.jpg

Vitaj!

Volám sa Erika a som autorkou blogu Authentic Mommy a E-knihy 4 tipy, ako si zjednodušiť domácnosť.

S nadšením hľadám nové nápady a spôsoby, ako si zorganizovať domácnosť, ktorá šetrí čas, peniaze a vychováva.

Ako človek s mnohými záujmami občas zablúdim i do iných oblastí.

Spolu s manželom a malým synom žijeme v Brne.

Prečítajte si môj príbeh Tu.

Prajem príjemné čítanie!
Erika

O Tami a jej knihe MAMOU PO 30

O Tami a jej knihe MAMOU PO 30

Už som sa nevedela dočkať, kedy mi do schránky pristane kniha Mamou po 30. Keďže aj ja som sa stala mamou v 30, bola som veľmi zvedavá, ako to prežívajú i ďalšie mamy v mojom veku. Autorkou knižky je Tami, ktorá popisuje svoj osobný príbeh a ako materstvo prežívala. Všade sa píše, ako ťa materstvo obohatí, aká je to krásna vec a že sa do toho života so svojím dieťatkom zamiluješ. Ale kto otvorene povie, ako to naozaj vyzerá prvé týždne a mesiace za stenami tvojho bytu? Že sú to občas i pekné muky, nervy, unáva alebo že ťa to materstvo až tak neberie? Obdivujem odvahu autorky dať na papier myšlienky a pocity, kde priznáva, že hormóny šťastia neprišli hneď, hoci robila i prvé a posledné pre svoje dieťa.

Mamy po 30, čo majú už mozno za sebou? Titul, super prácu, užívajú si finančnú slobodu, žijú pre svoje záujmy a potom si povieš, že už je ten správny čas. Život predtým ako gombička a zrazu bum bác, celý život hore nohami. Nievieš, aký je deň, či je ráno alebo noc, kojíš, uspávaš, prebaluješ a stále dokolečka. Tíšiš krik, plač, bolesti bruška. Obývačka plná bordelu. Vravíš si no a čo, upracem a za hodinu je to zas. Občas sa ti ani do zrkadla pozrieť nechce. Snažíš sa ako tak udržať okruh svojich kamarátov, ktorí ti ešte ostali a ktorí ti tolerujú neustálu nedochvíľnosť. Plánovanie? S dieťaťom neexistuje. Na toto sa ťažko zvyká i cez úsmev tvojho drobčeka. Tvoj pohodlný život je zrazu preč.

Ak si mamkou, ktorá má dokonalé dieťa, poslúcha ťa na slovo, noci prespí bez jedného muku a deň si s ním plne užívaš, asi to nebude knižka pre teba. Ale ak s tebou pocity častokrát zamávajú, tak 15x denne, vravíš si x-krát aká si nanič mama a občas závidíš život tej druhej, tak táto knižka je práve pre teba. Ukludní ťa, že v tom nie si sama. Ale ako nakoniec Tami popisuje, každý si k materstvu nájde svoju cestu. Dozvieš sa, čo jej pomohlo na ceste k šťastnému a harmonickému životu, ako si ceniť samu seba a najmä prestať sa porovnávať s inými kamarádkami. Pretože nakoniec nikto nevidí za ich štyri steny a pravda môže byť úplne iná, ako sa na prvý pohľad zdá.

Tami ťa pochopí, podporí, inpširuje, motivuje, rozosmeje a chvíľami i rozplače. Pretože jej príbeh je zároveň i tvoj.

Tiež si cením rád spomínané na konci kapitoly o možnosti sebarealizácie a ako si popri rodičovskej privyrobiť. Takže mamka, ak sa chceš práve vyhovoriť, že na čítanie kníh nemáš čas, hneď na začiatku knihy ti Tami dáva skvelé tipy i na to, ako si ten čas nájsť. ☺

Prajem i tebe príjemné čítaníčko!

Páčil sa vám tento článok? Sledujte ma i na Facebooku, nech vám žiaden neunikne.

Ako si nájsť čas na zamestnanie popri dieťati?

Ako si nájsť čas na zamestnanie popri dieťati?

Domáca jablková výživa ako od mamičky

Domáca jablková výživa ako od mamičky